Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pokec

Azet

 

ROBOJEFRAJER

Muž / Košický kraj
0

vyplnený profil

0

odpovedá na RP

ok

Niečo o mne

Na túto otázku je ťažké odpovedať, pretože Biblia nikde priamo nehovorí o tom, že v ktorú chvíľu Boh považuje pár za zosobášený. Existujú tri najbežnejšie názory: 1) Boh považuje pár za zosobášený iba vtedy, keď sú legálne zosobášený. 2) V Božích očiach je pár zosobášený až vtedy, keď dokončí nejaký druh svadobného obradu. 3) Boh považuje pár za zosobášený až vo chvíli, keď je manželstvo zavŕšené sexuálnym stykom. Teraz sa pozrieme na každý jeden z týchto názorov a pozrime sa na ich silné a slabé stránky.

1) Boh považuje pár za zosobášený iba vtedy, keď sú legálne zosobášený. Dôkazy z Biblie pre tento názor väčšinou pochádzajú z pasáží, kde sa hovorí o poddaní sa vláde (Rímskym 13:1-7; 1 Peter 2:17). Ako dôkaz sa udáva to, že ak vláda vyžaduje akési „papierovačky“ na to, aby manželstvo bolo uznané, tak potom by sa pár mal podriadiť akémukoľvek procesu, ktorý vláda vyžaduje. Určite je biblické, keď tvrdíme, že pár sa má podriadiť vláde, pokiaľ jej požiadavky nie sú v rozpore s Božím Slovom a sú primerané. Rímskym 13:1-2 nám hovorí, že: „Každá duša buď poddaná nadriadeným vrchnostiam. Lebo nieto vrchnosti, iba ak od Boha; a tie, čo sú, sú zriadené Bohom. Kto sa teda protiví vrchnosti, Božiemu zriadeniu sa protiví; a tí, čo sa protivia, priťahujú si súd.“

No sú tu však určité slabé stránky a potenciálne problémy. Po prvé, manželstvá boli ešte dávno predtým, ako bola akákoľvek vláda. Po tisíce rokov sa ľudia sobášili bez takej veci, čo my dnes nazývame sobášnym listom. Po druhé, dokonca aj dnes existujú krajiny, ktoré nemajú žiadne legálne potvrdenie manželstva, a/alebo žiadne legálne požiadavky na manželstvo. Po tretie, sú určité vlády, ktoré majú nebiblické požiadavky na manželstvo. Na príklad, sú krajiny, ktoré vyžadujú, aby sa svadba uskutočnila v katolíckom kostole, podľa katolíckeho učenia a pod dohľadom katolíckeho kňaza. Samozrejme, že pre tých, ktorí majú silné nezhody s katolíckou cirkvou a s katolíckym porozumením manželstva ako sviatosti, by bolo nebiblické, aby sa poddali tomu, že budú zosobášení v katolíckej cirkvi.

2) V Božích očiach je pár zosobášený až vtedy, keď dokončí nejaký druh svadobného obradu. V mnohých kultúrach pri svadbe odovzdáva otec svoju dcéru. Niektorí tomu chápu tak, ako keď Boh priniesol Evu k Adamovi (Genesis 2:22), ako keby Boh dohliadal na prvý svadobný „obrad“. V druhej kapitole Jána sa Ježiš zúčastňuje svadobného obradu. Ježiš by sa takej udalosti určite nezúčastnil, ak by nesúhlasil s tým, čo sa tam odohrávalo. To, že sa Ježiš zúčastnil tohto svadobného obradu v žiadnom prípade neznamená, že Boh svadobný obrad vyžaduje, ale určite naznačuje, že svadobný obrad je v Božích očiach prijateľný. Takmer každá kultúra v histórii ľudstva mala nejaký druh svadobného obradu. V každej kultúre je nejaká udalosť, skutok, zmluva, alebo prehlásenie, ktoré je vyhlasuje muža a ženu za manželov.
Výška
180 cm
Váha
73 kg
Typ postavy
plnšia
Farba očí
modré
Farba vlasov
čierne
Ukončené vzdelanie
základné

Vzťahy

Rodinný stav
slobodný
Deti
nemám
Na Pokeci hľadám
vážnu známosť

Životný štýl

Športy, ktorým sa venujem
futbal, golf, hokej, lyžovanie, bežkovanie, pingpong, tenis
Mám rád zvieratá
pes, vtáčik, rybičky, morské prasiatko