Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pokec

Azet

sento

Fotka: sento

Fotoalbumy (11)

domaca zoo

40 fotiek, 5750 návštev

Všetky fotoalbumy

  • Muž, 36 rokov, Poprad
  • Na Pokeci 14 rokov
  • Bol tu 23. 7. 2017, 10.37
---- https://www.youtube.com/watch?v=1L4Rjg80Xjw ---- pred 1 mesiacom a 1 týždňom

upraviť


Niečo o mne

Chcel by som babu s vyzorom 18-rocnej a s rozumom 40-rocnej. Najdem tu taku ? :-) Na jej skutocnom veku nezalezi. Kedze chcem taku nerealnu vec, tak to budem asi navzdy sam :-) Ach jaj... :-) Do coho som sa to zas namocil... tie moje myslienky a nazory na svet... :-)


Život nevznikol náhodou. Bol umelo vytvorený. Nevieme však kým a prečo. Podľa milovníkov vedy by to mohli byť vyspelé mimozemské civilizácie "z nebies" a podľa veriacích zase Bohovia "z nebies". Niekde na začiatku dokumentárneho filmu "Kolaps darwinizmu" (viď nižšie, prvý odkaz na YT-video) sa rozoberá to, jak komplikovaná vec je vlastne živá organická bunka. Od pozície 13:55 sa ďalej spomína DNA a jej základná charakteristika v živých bunkách, čo vás určite nadchne, ak ste o nej doteraz ešte nepočuli. Takže ak niekto odmieta pozerať celý film, tak možno toto ho prinúti pozrieť si ho celý :-) . Veľmi zaujimavý je výrok od Frederic Hoyle - "Pravdepodobnosť, že vyššie formy života vznikli náhodou je zrovnateľná s pravdepodobnosťou, že tornádo, ktoré sa preženie skládkou, poskladá z dostupných odpadkov aj Boeing 747". Odporúčam pozrieť si komplet filmy a nie iba od konkrétnych pozícií :
https://youtu.be/zmqFoETJfSU?t=646 - komplikovanosť buniek
https://youtu.be/sCkvaW4a6jU?t=2245 - baktérie a ich "motorčeky"

A čo taká čierná hmota alebo kvantová mechanika ? Donedávna si vedci mysleli, že vo vesmire je vákum, no zrazu (za posledných pár rokov) postupne zisťujú, že to je to akási "čierná hmota", ktorú zatiaľ nevedia presne definovať. Vedia len, že sa z niečoho skladá, že fakt existuje, že sa vo vesmíre fakt nachádza. A čo také vysokoenergetické častice, menšie než elementárne častice atómu ? Prechádzaju dokonca aj cez našu Zem, na skrz. Pre ich výskúm už existuje aj podzemné laboratórium a niečo už by malo byť aj na obežnej dráhe zeme pre tento výskum. Začal sa robiť konečne aj výskum v urychlovačí častíc (CERN). Napr. jadro atómu nieje len o protónoch a neutrónoch ako sme si donedávna mysleli, ale je tam toho oveľa viac: https://cs.wikipedia.org/wiki/Gluon a to sme stále len na začiatku. Ktohovie, čo všetko ďalšie tam ešte časom objavíme.

Vieme o našom svete tak málo, no tvárime sa (bohužiaľ všetci do jedného), že sme niečo viac, ak potenciálne existujúci Bohovia. Hm a ono je viac ešte aj nejaká častica, a pritom menšia než atóm :). Najhoršie na tom je asi to, že sa snažíme skúmať vesmír a nejakú blbú rakovinu hrozne dlhú dobu stále ešte nevieme liečiť.


+++++ VÝROKY SLÁVNYCH +++++


VZŤAHY

"Milostnou strategii ovládá jenom ten, kdo není zamilován." (Pavese)
"Ozajstná láska je umenie nájsť vo svete niekoho, s kým si rozumieš lepšie než sám so sebou." (Henri-Frédéric Amiel)
"Krásu jako jedinou ze všech hodnot můžeme spatřit." (Platón)
"Ženy mají rády prosté a jednoduché věci - jako například muže." (príslovie)

PSYCHOLÓGIA / SOCIOLÓGIA

"Každý člověk má tři charaktery. Jeden, který ukazuje, jeden, který má, a jeden, který si myslí, že má." (A. Karr)
"Člověk se podobá zlomku, jehož čitatel vyjadřuje, co vskutku je, a jmenovatel, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší zlomek." (Tolstoj)
"Všetko, čo sa dá kúpiť za peniaze, je lacné." (E.M.Remarque)
"Každy chce dlho ziť, ale nikto nechce byť starý." (Jonathan Swift)
"Jeden mrtvý je tragédie. Tisíce mrtvých je statistika." (Stalin)
"Sobec vám klidně podpálí dům, aby si mohl uvařit vajíčko.­" (Francis­ Bacon)
"Tí, ktorých je najťažšie milovať sú tí, ktorí to potrebujú najviac." (D. Millman)
"Keď chceš poznať chyby nejakej ženy, obráť sa na jej najlepšiu priateľku." (Jules-Amadée Barbey D'Aurevilly)
"Človeka poznáš pri víne, pri peniazoch a v hneve." (Talmud)
"Je lehčí ohlédnout se dozadu o tisíc let, než pohlédnout o padesát let do budoucnosti." (Edward Bellamy)
"Najmenej sa boja smrti tí, ktorých život má najväčšiu cenu." (Immanuel Kant)
"Veľkým paradoxom je, že tí, čo majú najväčšie problémy väčšinou utešujú tých, čo si sťažujú aký majú ťažký život." (autor neznámy)
"Ľudia sa netlačia ku svetlu preto, aby lepšie videli, ale aby mohli viac žiariť." (Nietzsche)
"Nieje umením dobre si rozumieť s jedným človekom, ale je umením vedieť si nájsť cestu k porozumeniu hociktorého človeka." (?)

ĽUDSKÁ HLÚPOSŤ

"Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochybností." (Bertrand Russell)
"Třemi cestami můžeme dojít k moudrosti: První je cesta zkušenosti - to je cesta nejtěžší. Druhá je cesta napodobení - to je cesta nejlehčí. A pak třetí je cesta přemýšlení - to je cesta nejušlechtilejší." (Konfucius)
"Člověk, který přichází s novou myšlenkou je blázen do té doby, než jeho myšlenka zvítězí." (Mark Twain)
"Je lépe lidi učit, jak mají myslet, než co si mají myslet." (Ch. Lichtenberg)
"Ten, kdo je stále moudrý, má smutný život." (Voltaire)
"Zkušenost je dobrá škola, ale školné je příliš drahé." (Karel Čapek)
"Zkušenost vybírá hrozně vysoké školné, ale učí jako nikdo jiný." (Thomas Carlyle)
"Skúsenosť je vec, ktorú získaš až potom, čo si ju potreboval." (Murphyho zakony)


+++++ VÝROKY Z POČUTIA +++++


Vladny system demokracie je jedna velka sprostost nakolko 51% ludi ovlada 49% (vatsina ovlada mensinu) a ak ste prave Vy konkretne v tych 49%, tak bohuzial pre Vas sa stavate automaticky trpitelom. To uz radsej diktaturu alebo socializmus ako hnaci motor politiky v krajne, nez trapna demokracia, kde hocikedy a opakovane nastava situacia, ze polovica ludi trpi a druha polovica ludi je stastna. A casto o tom rozhodnu len mizive percenta.
- hovori sa o tom napr. aj v "Aaron Russo & Alex Jones - postrehy a varovania"

Doktori su len obycajni ludia, ktori predpisuju lieky (o ktorych niekto povedal ze su vhodne pre konkretnu liecbu), o ktorych nevedia skoro nic (nepodielali sa priamo na ich vyskume a nepoznaju ani ich vplyv na ludsky organizmus napr. po 50-tich rokoch uzivania konkretneho lieku) a liecia ochorenia, o ktorych vedia este menej (clovek sa stale bohuzial iba uci, ale hrame sa pritom na Bohov ktori vsade boli a vsetko vo vesmire do posledneho detajlu poznaju a ovladaju), a to u ludi, o ktorych (organizme) nevedia absolutne nic.
- z akcneho filmu Plan uteku, 2013
- na pozicii filmu cca 01:20:45

"Pravdepodobnosť, že vyššie formy života vznikli náhodou je zrovnateľná s pravdepodobnosťou, že tornádo, ktoré sa preženie skládkou, poskladá z dostupných odpadkov Boeing 747. (1981)"
- vyrok je od Sir Frederick Hoyle [1915-2001] (na pozicii filmu cca 13:35), z dokumentarneho filmu "Kolaps darwinizmu"
- ak si vezmeme len ludsku DNA, tak ta je natolko zlozita, ze ak by mala vzniknut nahodnym vyvinom (podla evolucie v Darwinovej teorii), tak by nevznikala len miliony rokov, ale triliardy rokov :)
- nieco k precitaniu ohladne vyvratenia Darwinovej teorie je aj na tejto webstranke:
http://www.evolutionrevolution.eu/sk/


+++++ FFFFTIP +++++


Po dvacec rokoch še vybere Vinnetou za Rybanu. Šedňe na koňa Hatatitlu a fujazdi do Ľipan, gdze Rybana býva vof bytofke na trecim poschoďu. Odstaví Hatatitlu pod oknami a hutori mu: "Tu šumňe stuj ! Bo kedz še objavi Rybanin muž, ta vyskočim z okna rovno na tebe a prašime het.". Vinnetou vyľeci indianskym krokom na trece poschodze, otvorí mu Rybana a... strhňe še prudka indianska dzigačka... zrazu zazvoni zvonek... "to budze určite manžel ! Ucekaj Vinnetu, ucekaj !" - hvari Rybana. Vinetou nacahňe svojo mokasiny a vyskoči zos oblaka. Rybana idze otvoric dzvere a tam stojí Hatatitla i hutori ľudským hlasom: "Povidz načiľňikovi, že vonka pada dižď, ta že ho počekam vof kočikarňi."

Pýta sa syn svojho otca: "Oci ? Je pravdou, že internetový chat degeneruje ľudí ?". Otec sa na chvíľu zamyslí a po chvíli odpovedá: "IMHO... LOL !".

Charakteristika

Postava
188 cm
Farba očí
žlto-zeleno-hnedo-sivé
Farba vlasov
blond
Typ vlasov
krátke
Ukončené vzdelanie
sám život je mojím nikdy neukončeným vzdelaním, neznášam byrokraciu, čo je na papiery, nemusí byť aj v hlave človeka
Vzťah k fajčeniu
nefajčím
Vzťah k alkoholu
pijem príležitostne
Znamenie vo zverokruhu
býk

Láska, sex a rodina

Rodinný stav
slobodný
Deti
nemám
Vzťah k deťom
Šel brontosaurus a brontosaurice. On:"Jo?" Ona:"Ne." On:"Jo?" Ona:"Ne." On:"Jo?" Ona:"Ne." ... a tak šli... až vymreli.
Na pokeci hľadám
človek nikdy nevie
Láska pre mňa znamená
po "vyparení" chémie z mozgu... po stratení "chemickej lásky" cca týždeň až rok, dvoch hrozne zaľúbených ľudí, prichádza už vyzretá obyčajná láska a to je vlastne akési veľmi silné, dokonalé, krásne, neutíchajúce, úprimné kamarátsvo - spojené s občasným, ale určite dobrým sexom :-) keďže sa už partneri dobre poznajú aj fyzicky a vedia si povedať čo jeden od druhého očakávaju v posteli a keďže už to nieje len o vášni z poznávania nového tela
Príležitostný sex
pokiaľ sa nájdu dvaja ľudia so vzájomnymi sympatiami a sex. túžbami, ak je to nenútené, ak sa obaja partneri "oťukali" a trošku spoznali, ak nikomu týmto ich sexom neublížia, ale hlavne nie sebe teda že by zostal jeden z partnerov zaľúbený kým ten druhý nie, tak prečo by nemohli mať príležitostný sex ? snáď sa nezačne po takomto sexe točiť Zemeguľa naopak, že ? :-) samozrejme záleží hodne aj na okolnostiach a detajloch (ako sa spoznali a za akých okolností, či v stave opilom a pod.)

Kultúra

Mám rád filmy
dokumentárne, komédie, horory, ......ak je "po ruke" nejaka osoba blizka pre vychutnanie si filmu v klude, v dobrej nalade a v pohode, tak kludne hocijaky film
Rád si pozriem dobrý film
v kine, doma z gauča
Mám rád knihy
odbornú literatúru
Mám rád hudbu
akúkoľvek hudbu - buď "do nálady" podľa mojej aktuálnej nálady alebo buď na pretvorenie tej momentálnej nálady (hudba však vie navodiť aj smutnú, aj nostalgickú, aj živú náladu, preto treba voliť opatrne počúvanú hudbu, hehehe)

životný štýl

Športy, ktorým sa venujem
plávanie, bicyklovanie a aktívne asik m-m-n-tálne ničomu - treba občas aj natiahnúť kostru moju, zo sedavej práce a záľub, hmm
Domáce zvieratá
mám žirafu, koňa, korytnačku, pštrosa, krokodíla, muchu, 2ks dinosauri v perinači doma