Ak využívaš Pokec (alebo Azet účet všeobecne), určite už na teba vyskočila možnosť overiť si telefónne číslo. Prečo to chceme, keď tvrdíme, že je Pokec anonymný?

Bezpečnosť účtu

Nič viac a nič menej. Overené telefónne číslo alebo e-mailová adresa sú bezpečne uložené a žiaden iný používateľ Azet služieb nemá k nim prístup. Vďaka overenému číslu ti vieme veľmi jednoducho zaslať nové heslo v prípade, ak zabudneš to staré.

Vďaka overeným účtom budeme vedieť už čoskoro lepšie bojovať proti rôznym botom, ktorí ti posielajú nevyžiadané správy. Tiež budeme vedieť lepšie zakročiť proti podvodníkom či ľuďom, ktorí majú chronickú potrebu vytvárať si stále nové a nové účty a z nich obťažovať ľudí, ktorí sa prišli na Pokec zabaviť alebo spoznať niekoho nového.

Anonymita je zachovaná

Anonymita našich používateľov je na prvom mieste. Overené telefónne číslo alebo e-mailovú adresu nepoužívame na "párovanie" s ďalšími používateľmi ako to robia iné sociálne siete. Sú to osobné údaje a u nás aj osobné zostanú. Nebudeme ich používať ani na cielenú reklamu, ani nebudeme tieto údaje poskytovať tretím stranám. Môžeš sa spoľahnúť na to, že ak nám zadáš takýto údaj, nikdy ti naň nepošleme reklamu. Ako sme písali vyššie - anonymita a súkromie našich používateľov sú pre nás veľmi dôležité.

Osobné údaje nepoužívame na spárovanie s inými používateľmi Azet služieb alebo sledovanie tvojej aktivity. Anonymita je pre nás prvoradá.

Ochrana dobrých ľudí

S anonymitou však môžu niektorí ľudia nadobudnúť dojem, že môžu na internete všetko, aj to zlé. Od obťažovania nevyžiadanými správami RP, cez rôzne finančné podvody až po vyhrážanie sa útokmi len preto, že niekto má inú farbu pleti, je inej národnosti, má inú sexuálnu orientáciu a podobne. A my nechceme, aby bol Pokec platformou, kde je takéto správanie tolerované. Ostatne, takéto správanie by nemalo byť tolerované kdekoľvek a kýmkoľvek.

Každá komunikačná platforma bojuje s obťažovaním ľudí. Preto je aj našim cieľom takéto obťažovanie minimalizovať.

Ak človeka, ktorý iných obťažuje, zablokujeme, nechceme, aby sa sem opäť vrátil s inou prezývkou a znovu škodil dobrým používateľom. A to sa dá len veľmi ťažko realizovať, ak nemáme účty overené. Neovereným účtom budeme postupne obmedzovať možnosti na Pokeci. Napríklad nebudú môcť spamovať v miestnostiach, alebo poslať v krátkom čase desiatky RP-čiek novým používateľom.

Dobrý Pokec vybudujeme len s tvojou pomocou

Ak niekto na Pokeci na teba útočí, obťažuje ťa, podviedol (napríklad finančne), alebo si svedkom takéhoto chovania - nenechávaj si to pre seba. Čo najskôr nám takéhoto používateľa nahlás. Možnosti nahlásenia máme takmer na celom Pokeci a zakročiť voči zlým ľuďom vieme iba vtedy, ak nám o tom dáš aj ty vedieť.


Ak ešte nemáš svoj účet a chceš si s niekým pokecať, zaregistruj sa a spoznávaj ľudí na Pokeci. Nové dobrodružstvá na teba čakajú.