Spoznávanie ľudí cez internet je dnes úplne štandardnou formou. Ak však nevieš, ako s opačným pohlavím komunikovať prostredníctvom správ, máme pre teba niekoľko tipov na to, čomu by si sa mal jednoznačne vyhnúť. Pamätaj si, že najlepšie spravíš, keď sa nebudeš na nič hrať a budeš jednoducho sám sebou.

Neoplatí sa hrať na niečo, čo nie si. Machrovanie na nikoho zväčša nepôsobí atraktívne, a tak zlož masku. Cení sa úprimnosť a sympatickosť. Nezabudni čítať medzi riadkami. Chceš uspieť? Vyhni sa 10 veciam nižšie.

#1 Nesnaž sa klamať

Klamstvo nikdy nie je dobrým nápadom. Či už klameš o svojej identite, máš v profile cudziu fotku, alebo si vymýšľaš nepravdivé informácie v správach. Pamätaj, že lož má krátke nohy a tvoja bublina výmyslov raz môže prasknúť. V druhom rade, ako chceš niekoho spoznať, keď hneď na začiatku klameš?

#2 Zabudni na príliš upravené fotografie, na ktorých neprirodzene pózuješ

Je všeobecne známe, že príliš upravené fotografie, ktoré síce môžu vyzerať nádherne, no pôsobia umelo, ľudí odrádzajú. Oveľa väčšiemu úspechu sa tešia profily s prirodzenými fotkami. Druhá strana chce vidieť ako vyzeráš ty a nie to, čo z teba dokážu urobiť úpravy a filtre. Tento problém sa týka predovšetkým žien. Dámy, pamätajte, že nemusíte byť dokonale namaľované a vyretušované, aby ste mužov zaujali.

Prehnané pózy a makeup, ktorý nenosíš každý deň / zdroj: Pexels.com

#3 Neposielaj nahé fotografie

Nič nedokáže človeku spraviť krajší deň, ako keď si otvorí správu od neznámeho a vidí v nej nahú fotografiu. Najlešie, ak sú na nej isté partie celkom priblížené a zvyšok tela je pre odosielateľa nepodstatný. Minimálne za ženy môžem povedať, že týmto krokom si u drvivej väčšiny odpísaný na celej čiare. Dostaneš dokonca aj titul "úchylák". Posielanie obnažených fotografií je dnes oveľa bežnejšie než v minulosti, a to aj napriek všetkým varovaniam o bezpečnosti. No poslať fotografiu tohto druhu neznámemu človeku len tak, určite nie je jeden z lepších nápadov.

#4 Nie je dobrý nápad začínať otázkou "sex?"

Určite si už v spoločnosti počul, že ľudia si prostredníctvom internetových zoznamiek hľadajú len vzťahy na jednu noc. Netvrdím, že sa to nemôže stať, ale nezačínaj konverzáciu s cudzím človekom len tak, bez pozdravu, s jedinou otázkou "sex?". Podobne ako v prípade nahých fotografií, ťa množstvo ľudí odpíše. Ak už naozaj je pre teba príliš, aby si strácal čas s nezmyselným rozhovorom, to, čo hľadáš, vieš vyjadriť aj slušnejšie. Stačí si veci vyjasniť hneď na začiatku a dotyčnému alebo dotyčnej napísať pravdu. "Nehľadám tu nič vážne, nemám záujem o serióznu známosť." Ak ste na tom rovnako, tak máš možno vyhraté.

#5 Nemachruj a nehraj sa na niekoho iného

Chvastanie nikdy nebolo príťažlivé. Naozaj nikdy. Darí sa ti v práci? Super, tak nechaj svoj úspech hovoriť za seba. Si športovec a máš pocit, že podobné telo má len málokto? Fajn, opäť na to nemusíš poukazovať v každej druhej správe. Veľa mužov ti píše, že si pekná a máš celé rady nápadníkov? Je  poriadku, že ti to lichotí, no ten, čo o teba prejavil záujem, to počúvať naozaj nepotrebuje. Ešte horší prípad je, keď svoje úspechy alebo prednosti zveličuješ, alebo si ich vymýšľaš. Oveľa lepší dojem spravíš, ak budeš úprimný a ukážeš aj trochu skromnosti. Viac boduje pokora ako vychvaľovanie.

Nehraj sa na niekoho, kto nie si / zdroj: Unsplash.com

#6 Nebuď vulgárny

To je hádam jasné. Dobrý dojem urobíš len ťažko, ak by každé druhé slovo bolo potrebné vyhviezdičkovať. Nepôsobí to drsne ani frajersky. O to horšie v prípade žien. Hoci sa v tebe teraz možno búri ženská hrdosť, ktorá je proti všetkým stereotypom, pravdou zostáva, že na chlapa zapôsobíš skôr jemnosťou ako vulgárnosťou. Aj keď uznávam, vždy existujú výnimky.

#7 Neboj sa osloviť niekoho, kto ti je sympatický. Pozvi dotyčného aj na osobné stretnutie

V prípade, že si našiel niekoho sympatického, koho by si rád spoznal, neboj sa ho osloviť. Platí to aj v prípade žien. Dnes už neplatí, že prvý krok musí urobiť muž, tak sa chyť príležitosti sama. Ak nevieš, čo napísať, aj obyčajné "ahoj" je viac ako nič. Hoci vždy je lepšie snažiť sa upútať aj niečím iným. Cez internet ťa druhý človek nevidí, a tak rozhoduje profilová fotografia a správa. Aj pri tomto bode platí, že sa úrpimnosť cení. Vetou "si mi sympatický alebo sympatická" nemáš čo pokaziť. Chceš byť originálnejší? Tak si, prosím ťa, dávaj pozor, aby si pokusom o kompliment druhú stranu viac neurazil. Pokusy ako "A bolelo to, keď si spadla z neba?", nefungujú.

#8 Vyhni sa prehnanému rozmýšľaniu a neanalyzuj v správe každé jedno slovo

Opäť, obrovský problém žien. Myslel to "ako sa máš" tak, že sa naozaj zaujíma, alebo sa pýtal zo slušnosti, či je to dokonca znakom vážneho záujmu, keď chce vedieť, ako sa cítim? Samozrejme zveličujem, ale pamätaj, že sa ťa túto základnú otázku spýtal, lebo možno nevedel rozviť konverzáciu iným spôsobom. Milý smajlík neznamená, že chce s tebou žena alebo muž prežiť zvyšok života. Neanalyzuj každé slovo, lebo sa v tom nakoniec sám či sama stratíš. Daj radšej na intuíciu, ktorá ti lešie napovie, či si pre druhú stranu sympatický, alebo či s tebou flirtuje.

Nepremýšľaj úpenlivo nad všetkým / zdroj: Unsplash.com

#9 Nepôsob zúfalo a neposielaj nekonečné správy

Aj keď si už zúfalý z nekonečného hľadania, aspoň to nedaj najavo. Tým pokazíš celý dojem. Väčšinou nefungujú ani nekonečné správy. Možno máš pocit, že si si s človekom dokonale sadol, ste spriaznené duše, a tak mu chceš toho veľa povedať. No posielať hneď zo začiatku príliš dlhé správy, môže druhú stranu veľmi rýchlo odradiť.

#10 Čítaj medzi riadkami - ak si otravný, nevtieraj

Keď sme ti radili, aby si prehnane žiadnu správu neanalyzoval, neznamená to, že máš byť celkom nevšímavý. Vždy trochu čítaj medzi riadkami, aby si napríklad vycítil, či druhého človeka náhodou neotravuješ a je len príliš slušný na to, aby ti to priamo napísal.


Sleduj nás na Facebooku a dozvieš sa aj ďalšie tipy.

Vyskúšaj aj naše aplikácie pre tvoj smartfón a maj so sebou každý deň 300.000 ľudí z Pokecu.

Ak ešte nemáš svoj účet a chceš si s niekým pokecať, zaregistruj sa, vytvor si svoj atraktívny profil a prezeraj používateľov na Pokeci. Ak ťa niekto osloví, už stačí len napísať.