Oslovenie je veľmi krehká záležitosť, od ktorej závisí všetok úspech. Na sociálnych sieťach nemusíš mať ostych ani strach začať konverzovať, avšak to platí pre všetkých a o to viac musíš zaujať svojou prvou správou.

📌 Pred tým, než niekoho vôbec oslovíš...

Okrem samotného oslovenia v prvej správe, je na Pokeci rovnako dôležitý aj dobre vyplnený profil. V reálnom živote je prvý vizuálny kontakt rozhodujúci, tak isto je to aj na sociálnych sieťach. Akurát namiesto tvojho oblečenia a upraveného účesu, sa musíš prezentovať svojim profilom.

Zopár dôležitých rád sme ti napísali v článku: Ako zaujať svojím profilom.

💡 Prečo je oslovenie na internete iné než v skutočnosti?

Atraktívnu ženu sa odváži osloviť v živote len málokto. Aj keby stala pri bare samá dlhšiu dobu, pravdepodobne by si nenabral odvahu prísť za ňou a začať hovoriť. Ak áno, potom asi nemusíš čítať tento článok ďalej 😜

Avšak ženy so sympatickými fotkami majú aj na internete množstvo správ, pretože sú veľmi populárne. Zaujať ich je o to ťažšie...

Oslovil by si neznáme dievča na turistike? Skús to, ani v reálnom živote nejde o život ;)

Akonáhle ide o neznáme dievča, ktoré má na prvý pohľad rado podobné veci alebo aktivity, oslovenie je o to ľahšie. Na sociálnych sieťach si preto najskôr dobre prečítaj jej profil, čo o sebe sama rada prezradí.

Aj malý detail, ktorý spomenula v profile, môže byť tým kľúčovým momentom, pre ktorý sa rozhodne ti odpísať. Vďaka tomu totiž zistí, že si pozorný a že si si dal záležať na oslovení. Nebude sa cítiť ako jedna z mnohých, ktoré si oslovil...

Samotné oslovenie 👋

Ak si teda dostatočne spokojný s tým, ako vyzerá tvoja virtuálna identita na sociálnych sieťach, môžeš začať oslovovať ostatných používateľov.

Hneď ako prvé, ti prezradíme, že správou "Ahoj" dievča nezaujmeš. Šanca na odpoveď je v takomto prípade nízka, pretože ak si ty nedáš námahu napísať niečo viac, tak prečo by si tu námahu s tebou robila ona?!

Na Pokeci sa denne pošle 4,5 milióna 📧 správ.
Mysli na to pri vymýšľaní prvej správy a odlíš sa od ostatných, aby si sa nestratil v dave.

Vďaka komunikácii cez internet nemusíš mať strach z odmietnutia. Oslovenie bez reakcie ešte nikomu neublížilo. Je to len impulz pre teba, že by si mal niečo zmeniť a skúsiť svoju prvú správu vylepšiť.

TIP: Namiesto prvej správy môžeš poslať na Pokeci ako prvý prejav sympatií - hlas v Stretku. Ak ti sympatie druhá strana opätuje, dáme ti vedieť a spraviť prvý krok bude pre vás oboch už veľmi jednoduché.

Zatiaľ čo v skutočnom živote vďaka pohľadom môžeš vycítiť postoj ženy k tvojmu prvotnému záujmu ešte predtým, než ju vôbec oslovíš, na internete musíš všetko staviť na prvú správu. Tak si pozorne prečítaj, čomu sa vyvarovať a čo naopak používať:

👩 Čo žena (nikdy) nerobí

  • nepíše ako prvá
  • nikdy ti nepovie úplne všetko (aby ostala tajomná)
  • nepíše zbytočne veľa

⛔ Čo by nemal muž písať žene

  • neoslovuj ju "baby"
  • neprezrádzaj výšku svojho príjmu
  • nemal by si prezradiť ani svoju pracovnú pozíciu (nechaj si trocha tajomna aj ty)
  • nesnaž sa byť dôležitý (nechaj svoje ego vo vrecku)

Jeden neúspech neznamená koniec...

Ak ti neodpovie, ešte to nemusí znamenať, že je všetko stratené. No ak ju zaspamuješ desiatimi ďalšími správami - "Halooo, si tam? Odpíš? Prosím..." tak si skôr koleduješ o zablokovanie než o jej odpoveď a pozornosť.

Ak ti slečna naozaj počarovala a chcel by si ju osloviť znova, aj keď stále neodpisuje, vyskúšaj to s inou profilovkou. Častokrát ženy nemajú čas a rozhodujú sa, či otvoria tvoj profil len pri náhľade profilovky - a profilovka, ktorú si mal v čase, keď správu čítala, nemusela byť pre ňu dostatočne atraktívna.

Dobre si pozri jej profil

Vďaka čaru internetu, si môžeš ešte pred tým ako ju oslovíš, nerušene pozrieť na fotografiách v jej albumoch, aké oblečenie rada nosí, ktoré miesta rada navštevuje.

To všetko ti spolu s charakteristikami jej osoby a záľubami napovie dostatočné množstvo informácií, ktoré využi vo svoj prospech. Máš čas si to dobre premyslieť, tak sa neunáhli.

Vyplnenosť profilov na Pokeci je priemerne 42% - čím väčšia vyplnenosť, tým väčšia šanca na začatie novej konverzácie.

V prvej správe spomeň niečo, čo má rada alebo čo rada robí. To predsa vieš. O spoločných chvíľach zatiaľ nehovor. Ak máte obaja radi fotografovanie, či bicyklovanie, neznamená to, že ju v prvom oslovení pozveš na novú cyklotrasu za mestom. Ver mi, skôr ju to vystraší...

Básničky sú romantické, ale ako oslovenie ich neodporúčame. Ibaže by si bol pamätník ;)

Prosba o radu a pocit zvedavosti - nie v oslovení

Mnoho prvých správ na Pokeci spočíva v tom, že odosielateľ sa snaží nabudiť dojem zvedavosti. Tá je v každom človeku, a teda ak dostaneme správu: "Ahoj, niečo pre teba mám a zároveň by som ťa chcel o niečo poprosiť..." - v nás vyvolá dosť vysokú chuť po odhalení a samozrejme odpíšeme.

Vyvolať zvedavosť je v rozhovore dobré a príjemné pre obe strany. Aplikuj to ale až počas rozhovoru, nie v inicializačnej správe. Mnohokrát po odpovedi nasleduje otravné prekvapenie a rovnako ako sa vyhýbame ľudom na ulici, ktorí nás oslovujú s ponukami, sa staviame aj k takýmto správam - cítime za tým podvod.


📝 V ďalšom pripravovanom článku ti prezradíme niekoľko rád, ako udržať konverzáciu aktívnu, aby nevychladla.


Sleduj nás na Facebooku a všetko sa dozvieš včas, ihneď po publikovaní nových článkov :)

Vyskúšaj aj naše aplikácie pre tvoj smartfón a maj so sebou každý deň 350.000 ľudí z Pokecu. Medzi nimi je určite niekto, komu sa bude páčiť tvoj profil.

Ak ešte nemáš svoj účet a chceš si s niekým pokecať, zaregistruj sa, vytvor si svoj atraktívny profil a prezeraj používateľov na Pokeci. Ak ťa niekto osloví, už stačí len napísať.


zdroj informácií použitých v článku:

  • používateľský prieskum služby Pokec.sk