Tak ako sa v reálnom živote prezentuješ medzi ľuďmi svojím prejavom, slovníkom a obliekaním, tak je možné sa prezentovať aj na internete. Dokonca ti tvoj profil dá možnosť premyslieť si, ako budeš vystupovať a ukázať sa v čo najlepšom svetle. Prinášame ti niekoľko tipov, ako zaujať svojím profilom čo najviac...

Reálny vs. virtuálny život

Predstav si, že sleduješ niekoho 30 sekúnd v parku na lavičke. Za tento krátky čas vieš o ňom povedať pomerne veľa. Najviac prezradí oblečenie a upravený účes. To je v svete sociálnych médií ten prvý kontakt, ktorí vidia všetci návštevníci tvojho profilu - fotografia a albumy.

Okrem toho ti človek v parku (nechcene) prezradí oveľa viac, a to aj bez toho, aby si ho oslovil. Reč tela, pohyby, gestá...podľa toho vieš, či je nervózny alebo naopak pokojný. Jeho prejavy, pohľady a všetko, čo by mohlo skresliť úsudok o ňom, je na internete skryté. Čo pri utvorení si dobrého mena využijeme vo svoj prospech :)

Nie, nebudeme o sebe na internete klamať! Len nemusíme slečnu hneď odradiť našimi malými zlozvykmi, ktoré by si v reálnom živote možno všimla skôr, než by sa s nami pustila do rozhovoru.

Obsah tvojho profilu hovorí za teba všetko!

Páčilo sa vám niekedy dievča v bare, ale keď začala hovoriť, tak ste sa rovno otočili k druhému stolu? Vulgarizmy, ego, hrubosť a neskutočné svojrázne názory? Rovnaké veci vie prezradiť obsah, ktorý zdieľate na svojom profile.

Čo zaujíma ženy najviac?

86% žien si na mužskom profile rado pozrie, čo si študoval a aké je tvoje ukončené vzdelanie.

Všetkých 100% opýtaných žien zaujíma v akej oblasti pracuješ. Nie preto, že by vyhľadávali bohatých ľudí, ale v tomto prípade potvrdili, že z pracovnej pozície sa dá vyčítať určitá zodpovednosť a tvoje postavenie.

Keďže si v dnešnej dobe hľadá veľa ľudí partnera práve cez sociálne siete, nie je vôbec prekvapením že opäť všetky opýtané ženy odpovedali na otázku: "Zaujíma vás v profile informáciu o rodinnom stave?" - rozhodne áno :)

Záľuby sú to, podľa čoho vieš, že môžete mať spoločnú diskusiu...a vedia to aj ženy. Každá opýtaná používateľka by chcela, aby muž, ktorý jej píše, mal v profile vyplnené "Moje záľuby" v sekcii Životný štýl. Viac ako 80% žien zaujímalo, či sa v tvojich záľubách nachádza aj nejaká športová aktivita.

S dobre vyplneným profilom máš oveľa väčšiu šancu na odpoveď

Naopak najmenej vyhľadávali na mužských profiloch aké jedlo konzumuješ, akú hudbu počúvaš, ktorá je tvoja obľúbená farba, či dokonca akého si zverokruhu. Na posledných pozíciách skončila aj schopnosť dorozumieť sa cudzími jazykmi.

Jednoducho stačí, ak budeš vedieť komunikovať zdvorilo a slušne po slovensky.

📷 Ako zaujať profilovkou?

Fotky svalov nezaberajú. Potvrdilo to viacero opýtaných dievčat, ktoré si hľadajú na internete partnera. Ak športuješ a chodíš do fitka, ukáž to skôr na prirodzene vyzerajúcich športových aktivitách, ktoré robíš. Nie strojené fotografie v šatni pred zrkadlom.

Pozitívna fotografia (vpravo) vyvolá v žene viac príjemných emócií, vďaka čomu sa rozhodne ti napísať.

Aké fotky by si mal mať na profile si prečítaj tu: Aké fotky schvaľujeme

Čo mať vo fotoalbumoch?

Prezentovať sa vo fotoalbumoch drahými vecami, aby si ukázal, že si z "vyšších pomerov" nemá veľký význam. Teda pokiaľ nehľadáš práve také dievčatá na zoznámenie, ktoré by toto ocenili.

Fotografie z bežného života ukážu návštevníkom tvojho profilu aké vecí máš rád. Nemusí nikto vedieť, že sa ledva premôžeš ísť behať, alebo že poriadok v tvojej izbe na fotke ťa stal kopec úsilia, než si to pred odfotením všetko uhádzal za dvere na kopu.

Pár fotografií v albume povie viac, ako 10 stranový popis aktivít v profile.

Dôležité je, že tie fotky sú reálne. Je na nich tvoj život (len do takej miery ako chceš prezradiť) a že sú na nich vecí, ktoré sú v tvojom okolí, ktoré ťa tešia a ktorým sa venuješ.

Ak oslovíš ženu, ktorá je z tvojho okolia, vyvolá to v nej pocit, že máte niečo spoločné - pretože pozná rovnaké miesta - čo zvyšuje aj dôveryhodnosť tvojho profilu. Ak jej budú navyše sympatické aj tvoje aktivity, je veľmi pravdepodobné, že sa dočkáš odpovede.

💡 Prečo mať atraktívny profil?

Pretože s obľúbenosťou sociálnych sietí a rozšírenosťou mobilných zariadení, čoraz viac ľudí upúšťa z osobného kontaktu (pretože to "stojí" čas sa s niekým stretnúť a nie vždy to môže vyhovovať obom) a prechádza ku kontaktu cez sociálne siete (je to rýchle a odkaz počká na osobu, kým bude mať čas).

GRAF: Najobľúbenejší spôsob komunikácie mladých ľudí v roku 2012 a 2018

Čo by mal obsahovať tvoj profil 😎👌

 • serióznu profilovku - kde máš zreteľne viditeľnú tvár, tváriš sa na nej prirodzene a je v príjemnom prostredí
 • fotky z výletov a akcií - pozor však čo je ich obsahom. Ak si bol na festivale Pohoda (na ktorý chodíme veľmi radi aj my - Pokec chill and chat) pokojne to zazdieľaj na svoj profil. Nech vidia dievčatá, že sa vieš baviť a je s tebou sranda na úrovni. Vynechaj ale všetky fotografie z rána, kedy si sa zobudil v cudzom stane a hľadali ťa tvoji kamaráti, pretože už bol čas ísť.
 • originálne opísané charakteristiky - premysli si, čo napíšeš o sebe. Fádnych textov je na profiloch veľa. K ponúkaným možnostiam, ktoré si môžeš v profile vybrať, vždy dopíš aj niečo svoje - vlastnými slovami. Návštevníčka si tak bude môcť spraviť lepšiu predstavu nie len o tvojej záľube, ale aj o tom, ako opisne sa vyjadruješ - a to na sociálnych sieťach veľa zaváži.  

Neodporúčame dávať na profil 🛑

 • erotické alebo príliš vyzývavé fotky - ak máš umelecké fotografie, ktorými by si sa chcel pochváliť, ale patria to tejto kategórie, sprav tak, keď bude vaša konverzácia už dostatočne rozbehnutá. Nevystavuj ich na profile pre všetkých. TIP: Využiť môžeš zamknuté albumy alebo albumy len pre priateľov.
 • politické názory - k tým sa môžete dostať neskôr v komunikácii, ale toto naozaj nie je téma, ktorou sa chceš prezentovať na sociálnych sieťach
 • vulgárnosti - odpoviem ti otázkou: "Povedz mi, ktorej žene toto imponuje?"
 • alkohol a cigarety - ak aj fajčíš a piješ :) (samozrejme príležitostne), tak žiadna žena to neuvidí rada na tvojom profile. Ešte skôr ako by si ju pozval na vínko, kde by sa možno opila viac ako ty, si túto šancu premárniš.
 • nenávistné prejavy
 • rasistické názory

Zostaň s nami v kontakte 👀

Pripravujeme pre teba aj ďalšie články z tejto série:

 • Ako osloviť ženu na internete
 • Ako udržať konverzáciu aktívnu
 • Ako zbaliť ženu na sociálnych sieťach :)

Sleduj nás na Facebooku a všetko sa dozvieš včas, ihneď po publikovaní nových článkov :)

Vyskúšaj aj naše aplikácie pre tvoj smartfón a maj so sebou každý deň 350.000 ľudí z Pokecu. Medzi nimi je určite niekto, komu sa bude páčiť tvoj profil.

Ak ešte nemáš svoj účet a chceš si s niekým pokecať, zaregistruj sa, vytvor si svoj atraktívny profil a prezeraj používateľov na Pokeci. Ak ťa niekto osloví, už stačí len napísať.


zdroj informácií použitých v článku: