Pokec aplikácia pre platformu Android aj iOS dostala aktualizáciu, v ktorej sa zmenili ikony v nedávno redizajnovom menu a navyše pribudli aj názvy sekcií. Prečo k tomu došlo tak krátko po uvedení novej verzie aplikácie Pokec?

Počas celého januára sme analyzovali spätnú väzbu od našich používateľov na nové ovládanie aplikácie. Mnohým trvalo dlhšie, kým si na decembrovú, pomerne veľkú zmenu ovládania zvykli. Menu sa im zdalo neprehľadné a správanie ikon v ňom nejasné.

Rozhodli sme sa preto pristúpiť znova k redizajnu ovládania aplikácie. Tentokrát však ide iba o vizuálne úpravy a logika samotného rozloženia sekcií v menu ostala rovnaká.

Vľavo predchádzajúca verzia ovládania aplikácie. Vpravo nové ovládanie s názvami sekcií

Prechádzajúca verzia ovládania nezobrazovala konkrétny počet notifikácii pre správy Rýchlej pošty. Zobrazovalo sa len červené podfarbenie celej ikony. Po novom majú aj správy Rýchlej pošty notifikačné upozornenie na počet neprečítaných správ.

Ikona správ je rovnako veľká ako ostatné, vďaka čomu je jasnejšie, v ktorej sekcii sa používateľ nachádza. Tieto zmeny nie sú veľké, avšak na reálnych testoch s používateľmi (nielen našej aplikácie) sme zistili, že sú naozaj pre nich jednoznačnejšie ako ikony bez pomenovaní, ktoré mali navyše rôzne zobrazovanie upozornení neprečítaného obsahu.

Veríme, že týmto krokom odstránime v používateľoch pocit z nejasnosti ovládania a poteší ich aj informácia o počte neprečítaných správ, ktoré uvidia pri ikone Rýchlej pošty aj v prípade, že sa budú nachádzať v inej sekcii.

TIP: Dávame do pozornosti aj výhodu tohto ovládania na spodnej strane obrazovky, vďaka ktorému môžete mať načítané Miestnosti a zároveň aj správy Rýchlej pošty v jeden moment, čo nebolo možné v starej verzii aplikácie pred redizajnom. Bočné menu, ktoré sa tam nachádzalo vždy načítavalo sekcie pri ich prepínaní nanovo, a tak ste stratili poslednú pozíciu, kde ste sa nachádzali.

Detailný popis aktualizácií s novým ovládaním:

Android Pokec 5.1.0

  • MENU je doplnené o popisy sekcií so zjednoteným dizajnom ikon
  • ikona pre Správy obsahuje aj počty upozornení neprečítaných správ,
  • a opravili sme aj menšie chyby, na ktoré sme prišli aj vďaka vášmu testovaniu.

iOS Pokec 5.5.0

  • MENU doplnené o popisy sekcií so zjednoteným dizajnom ikon,
  • ikona pre Správy obsahuje aj počty upozornení neprečítaných správ,
  • zobrazenie povolenia pri nahratí fotky v RP, ak ste ešte nepovolili aplikácii prístup k fotkám v telefóne,
  • opravený pád pri pokuse nahrať fotku v RP v prípade, keď bola vysunutá klávesnica,
  • opravený pád aplikácie v galérii pri prezeraní fotiek.

Ak ešte nemáš svoj účet a chceš si s niekým pokecať, zaregistruj sa, vytvor si svoj atraktívny profil a prezeraj používateľov na Pokeci. Ak ťa niekto osloví, už stačí len napísať.


Sleduj nás na Facebooku a všetko sa dozvieš včas, ihneď po publikovaní nových článkov :)